Sanat Dünyası’nda yeni bir soluk: Art On | Group Exhibition

26.03.2011 / 23.04.2011 | Basın Bülteni

Yeni sanat ve tasarım destinasyonu Akaretler de açılacak olan sanat galerisi Art On; ilk sergisinde Damien Hirst, Gary Hume, Paul Morrison, Terry Frost gibi yabancı ustalarla yükselen bir değer olan genç fotoğraf sanatçısı Sencer Vardarman’ın işlerine karma olarak yer veriyor.

Sanatçıların tek ve sınırlı sayıda edisyonlarının yer aldığı sergi de Yeni Kavramsalcılığın en önde gelen isimlerinden Damien Hirst’ün hayatın faniliğine ve vanitas kavramına kattığı çağdaş yorumunu estetik ve renkçi bir yaklaşımla işlediği kelebekler serisi, Paul Morrison’un kavramsal/akromatik manzara yaklaşımları, 20. yüzyılın büyük İngiliz ustalarından Terry Frost’un soyut yorumlarından bir seri, Turner Ödüllü Gary Hume’un aliminyum yüzey üzerine pastel renklerde pop art yaklaşımıyla yorumladığı amigo kizlar teması ve Sencer Vardarman’ın dünyadaki doğal afet görüntülerini estetik bir biçimde kolajlayarak bu olgulara dikkat çekmeyi amaçladığı fotoğrafları, 26 Mart-23 Nisan arasında görülebilir.

Art On, dünya çapında başarı göstermiş yabancı sanatçıları Türk sanatseverlere ulaşılır kılarken genç ve yetenekli Türk sanatçılarını da kariyerleri boyunca yurtiçi ve yurtdışında desteklemeyi hedefliyor. Bir sanat galerisi olmanın yanı sıra sanat eğitimi ve seminerleri, sanat yatırımcılığı, kurumlara özel sanatsal çözüm ortaklıkları, danışmanlık, sergi ve koleksiyon yönetimi gibi konularda da profesyonel hizmet sunmayı planlıyor.

Art On the Gallery hafta içleri Salı’dan Cuma’ya hafta sonları ise Cumartesi günü 11:00-19:00 saatleri arasında gezilebilir.