Kinetic Art | Zimoun, Moutashar, Perez – Flores, Torres, Gordillo

30.03.2013 / 27.04.2013 | Basın Bülteni

Art On Istanbul, 30 Mart – 27 Nisan tarihleri arasında soyut, optik ve kinetik sanatın önde gelen isimlerinden ZIMOUN, MOUTASHAR, PEREZ – FLORES, TORRES, GORDILLO’un eserlerinden oluşan bir karma sergiye ev sahipliği yapıyor.

İsviçreli sanatçı ZIMOUN, endüstriyel malzeme, karton, plastik gibi hazır malzeme kullanarak yerleştirme, ses enstalasyonu ve kinetik sanat türünde işler üretmektedir.
Optik artı dijital düzelme taşıyan Venezüellalı Santiago TORRES, dijital platformda sunduğu eserlerinde izleyiciyi işin bir parçası haline getiriyor, interaktif ekranlara dokunarak op-artı yeniden yaratabiliyorsunuz.
Irak’ta doğan Mehdi MOUTASHAR ise İslam kaligrafisi ve bezeme unsurlarını soyutlayarak yeni bir dil kurguluyor, formun ön plana çıktığı işlere renk katkıda bulunuyor.

İtalyan Dario Perez-FLORES, göz algısıyla oynayan işlerinde akrilik, metal, ahşap ve tuvali bir arada kullanıyor; op-artın önemli temsilcisi Peres-Flores işlerinde renk ve geometrik formun yarattığı yanılsamayı tuvale eklediği ahşap ve metal parçalarla üçüncü boyuta taşıyor.
İsveçli sanatçı Gun GORDILLO, neon ışık tüplerini kullanarak soyut çizgiler yaratarak yüzeyde yeni hacimler meydana getiren işleriyle sergide yer alıyor.

Fransız galeri DENISE RENE ile yapılan iş birlikteliği sonucunda Türkiye’deki ilk karma optik, kinetik ve soyut sanatın farklı kuşaklarından oluşan bir seçkiye ev sahipliği yapan Art On Istanbul, yabancı sanatçıları ülkemizdeki izleyicilerle buluştururken, galerinin temsil ettiği sanatçıları da yurt dışında projelerle tanıtmaktadır.

Sergi Açılışı / Kokteyl: 30 Mart 2013, Cumartesi Saat: 18.00

Soyut, optik ve kinetik sanatın önde gelen isimlerinden GORDILLO, MOUTASHAR, PEREZ – FLORES, TORRES, ZIMOUN’un eserlerinden oluşan bir karma sergi
30 Mart – 27 Nisan 2013 tarihleri arasında Art On Istanbul’da görülebilir.