Geçiş | Hüseyin Aksoylu, Ilgın Seymen, Murat Germen, Sencer Vardarman, Ulrich Erben, İskender Yediler, Kemal Seyhan, Renée Levi, Onur Mansız, Tunca

09.02.2016 / 27.02.2016 | Basın Bülteni

Art On İstanbul, 2011 yılından bu yana faaliyet gösterdiği Akaretler’deki galeri mekanına “Geçiş” isimli grup sergisi ile veda ediyor. Sergi ve etkinliklerine Şişhane’deki yeni adresinde devam etmeye hazırlanan Art On İstanbul, serginin temasını, galerinin şu an temsil ettiği bütün sanatçılarla bu muhitteki macerasına virgül koymak ve bu vesileyle izleyicilere son beş yılda izledikleri işlere ilişkin hatırlatmalar yapmak üzerine kurguluyor. Galeri, genç Türk sanatçılarının ve uluslararası sanatçıların çalışmalarının sunulduğu disiplinlerarası bir alan yaratma hedefiyle çıktığı yolda, yeni ve çok yönlü mekanında geliştireceği etkinlikler ile hız kesmeden ilerliyor.
Hüseyin Aksoylu, Ilgın Seymen, Murat Germen, Sencer Vardarman, Ulrich Erben, İskender Yediler, Kemal Seyhan, Renee Levi, Onur Mansız ve Tunca’nın çalışmalarına yer verilecek olan sergide, farklı eğilimleriyle güncel sanat tartışmalarında kendine özgü bir tavır geliştiren sanatçılar arasında açık uçlu bir diyalog kuruluyor. Şubat ayı boyunca ziyarete açık olacak serginin ardından, Art On İstanbul, Mart ayından itibaren Şişhane’deki galeri mekanında sanatseverleri ağırlıyor olacak.