From China With Love | Han Yajuan

22.11.2012 / 22.12.2012 | Basın Bülteni

Eserlerini popüler kültür, partiler ve tüketim çılgınlığı üzerine kurgulayan Çinli sanatçı Han Yajuan 22 Kasım tarihinde Art On Istanbul’da açılacak olan “From China with Love” isimli kişisel sergisiyle İstanbullular ile buluşuyor. Sanatçının siyah-beyaz zıtlığı üzerinden kurgulanan varolmayan soyut mekanlar üzerinde ön plana çıkardığı tema ise kadınların vazgeçilmezlerinden biri: MODA.

Çin Halk Cumhuriyeti kökenli sanatçı Han Yajuan nihayet İstanbul’a geliyor. Sanatçının “From China with Love” isimli İstanbul’daki ilk kişisel sergisi 22 Kasım – 22 Aralık tarihleri arasında Art On Istanbul’da ziyaret edilebilecek.

Büyük ölçülü beyaz tuvallerin içinde soyut mekanlar yaratarak, kadınları ise figür olarak ön plana çıkarıp popüler kültür, partiler ve tüketim çılgınlığı gibi konulara eğilen sanatçı, kadın figürünü şirin göstermenin ötesinde, birey olarak soğukkanlı, ayakları üzerinde duran, materyalist kadın imgesine de dikkat çekiyor. Bu ikilemi vurgulamak içinse siyah – beyaz renk kullanımının yarattığı zıtlık üzerinden hareket ediyor.

Han Yajuan tuval eserlerinin dışında yaptığı bronz heykellerin üzerinde kullandığı değerli taşlar ile yine her alanda varlığını hissettiren tüketim çılgınlığına dikkat çekiyor.